כולם אוחזים עכשיו ידיים (מ״ב 6.6.2010)

נכתב בתאריך 8 ביוני 2010 מאת יניב

אין הרבה דברים מרתיעים יותר, בעיניי, מקונצנזוס; ובין הקונצנזוסים, חמורים שבעתיים אלה שמבוססים על הלך־מחשבה כללי משותף. לתכנית בסימן אירועי המשט, עם לשכת העתונות הממשלתית, שימושים יצירתיים במלים ריקות מתוכן ותרבות דמוקרטית אמתית, וגם קצת על יום הברווז המת, אפשר להאזין שם וגם כאן:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

מוזיקה:

 1. מים שקטים – אהובתי המתה
 2. חוה אלברשטיין – זה שנולד ליד הים
 3. שלום חנוך – הליקופטר
 4. יאפים עם ג'יפים – השפל, הגאות וההונאה
 5. הקולקטיב – כשאת אומרת כיבוש (למה את מתכוונת?)
 6. נעם רותם – עזרה בדרך
 7. אחד חלקי אחד – אין לי חוש הומור
 8. הבילויים – משהו כמו תה
 9. חם ומחמם בום – ככה אנחנו רוצים

ועוד קישורים מענייננו:

קייס מליקר על המקרה המוזר של הברווז בשעת הלילה, סיקור "העין השביעית" את המשט, העתונות והתעמולה, תריסר הערות של יוסי גורביץ על המשט (חלק א', חלק ב'), אמנון לוי בלמהרשת (מיום שני. אין מוקדם ומאוחר בתורה, ודרך ארץ קדמה לתורה, אז על אחת כמה וכמה וגו') על שלילת כמה מזכויותיה של ח"כ חנין זועבי.

ההופעה של "חם ומחמם" תיערך בגן הפעמון.

נכתבו 3 תגובות לפוסט “כולם אוחזים עכשיו ידיים (מ״ב 6.6.2010)”

 1. נאוה:

  אז ככה (קשה לי בלי מיספור, משהו כפייתי..):
  א. שוב תודה על תכנית יפה, חסרתי לי בשבוע שעבר
  ב. אכן ידעתי על המדען שתיעד את הבירווז ההיסטורי ברוטרדם, שלידה כידוע אני גרה. מענין איך היגעת לנושא… אבל למען הידע הכללי, אפילו ברוטרדם ובשאר הולנד היו בימים אלה נושאים אחרים ברומו של עולם, כגון הבחירות, איום ניצחון הימין, ניצחון הימין ועלייתו המפחידה של הפופוליסט הימני הקיצוני שונא האיסלאם ואוהב ישראל (!) http://en.wikipedia.org/wiki/Geert_Wilders שלא בא לי לציין את שמו כמו שלא בא לי לראות את פרצופו שאי אפשר להימנע בממנו בכל פעם שמדליקים את הטלויזיה, והנה חזרנו לאחת הסיבות שבגללה אני מאזינה לרדיו הר–הצופים…
  ג. פפפפפפפפפפפפ…….
  ד. כבר סיפרתי שאני לא אוהבת את חוה אלברשטיין? על זה אני אצטרך להתוודות גם באופן אישי באזני תמר אני חוששת.. היתה לה תיאוריה בענין פולניות.. אבל זה כבר באמת לבלוג אחר..ראה שם..
  ה. דווקא פה כן ראינו את אחת ההולנדיות שהיתה על אחת הספינות, she was'nt amused..
  ו. עם ישראל חי!

 2. יניב:

  טוב, ברור שהקצנתי את עניין "מה שעוסקים בו ברוטרדם" – יש להניח שהעיר לא עצרה את נשימתה לכבוד האירוע הבודד הזה. (זה אולי יקרה ביום ב׳.) אבל, כתמיד, כדאי לשים לב לאלטרנטיבות: בהולנד נצחון הימין ושילוש כוחו של וילדרס הם חדשות. בישראל זה מובן מאליו. כך שבכל מקרה מותר להתקנא בהולנדים.
  לידיעות המעניינות באמת, כמו זו על "יום הברווז המת", אני מגיע בדרך כלל דרך "Improbable Research", המוסד החשוב שאחראי גם על חלוקת פרסי האיג־נובל.
  עם ישראל חי! ותודה.

 3. נאוה:

  בגדול אני מסכימה בענין הקינאה, אבל יש שני צדדים למטבע ,לצערי ב20 שנה שאני גרה פה אני רואה את אירופה נעשית יותר ויותר דומה לישארל, במובן הרע. (אבל לא במובן הטוב, ולכן יותר מתמיד: עם ישראל חי וקיים!)

הוספת תגובה משלך